Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

0'dan 80 yaşa kadar SGK'sı aktif olan herkes tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı hemen yaptırın!

Nasıl Çalışır?
3 adımda poliçenizi satın alabilirsiniz

steps

Bilgilerinizi doldurun

Sizi fazla uğraştırmadan sigorta teklifi almanızı sağlayacağız. Kişisel güvenlik önceliğimiz.

steps

Fiyatları Karşılaştırın

Fiyatları anında karşılaştırmanızı sağlıyoruz. İstediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

steps

Poliçenizi Satın Alın

Seçtiğiniz sigorta poliçenizi güvenli bir şekilde kredi kartınızla anında satın alabilirsiniz.

steps

Poliçenizi İndirin

Poliçenizi hemen indirebilirsiniz. Ek olarak email adresinizede gönderiyoruz.

Demir Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Sompo Sigorta
Sompo Sigorta

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden, yüksek standartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanın.

Yatarak Tedavi


Cerrahi yatışlar, yoğun bakım, dahili yatışlar

Ayakta ve Yatarak


Ücretsiz muayene, ücretsiz ameliyat, görüntüleme hizmeti

Doğum Teminatı


Gebelik muayenesi, doğum tahlilleri, sezeryan doğum

Ücretsiz Hizmetler


Diyetisyen hizmeti, check up hizmeti, psikolog desteği

Sık Sorulan Sorular

Genellikle özel sağlık sigortası ile karıştırılan tamamlayıcı sağlık sigortası biraz daha dar kapsamlıdır ve maliyeti daha düşüktür. Yüksek standartlarda sağlık hizmeti almanızı sağlayan bu sigorta tahlil, muayene ve tedavi giderlerini karşılar. Yaptıracağınız sigorta ile hem kendinize hem de sevdiklerinize daha güvenli bir gelecek sunabilir, oluşabilecek sağlık sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Sigorta teminat detayları firmaya ve poliçeye göre değişmekte olup ayakta ve yatarak tedaviye yönelik olarak belirlenir. Tetkik, muayene, tahlil ve küçük cerrahi müdahaleler ayakta tedavi hizmeti kapsamında değerlendirilir. Yatarak tedavi olarak ise diyaliz, yemek, refakatçi, oda gibi hizmetler alınır. İsterseniz bunlara ilave olarak poliçenize ek teminatlar da koyabilirsiniz. Bu teminatların dışında kalan haller sigortanız tarafından karşılanmayacak, bunlar için ek ücret ödemeniz gerekecektir.

Sigorta yaptırıp yaptırmama konusunda büyük etkisi olan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları ek teminatlar, yaşanılan şehir, cinsiyet, yaş gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterir. Point Sigorta daima fiyatlar konusunda size en uygun seçenekleri sunar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı için genellikle üst sınır olarak 60-65 yaş aralığı kabul edilir. Eğer sigortanızı bu yaştan önce başlatmışsanız yenilemeyle birlikte sigortanıza devam edebilirsiniz. Yeni doğan bebekler için ise 14 gün olduktan sonra sigorta yaptırma olanağı vardır.

Demir Sağlık bünyesinde 3 yıl boyunca tamamlayıcı sağlık sigortanız devam ederse ve bu sigortanızın başlangıcı 50 yaşının öncesinde yapıldıysa sigortalılara yenileme güvencesi verilir.

Tamamlayıcı ve özel sağlık sigortası farkı sıklıkla merak edilir. Özel sağlık sigortasından yararlanacak kişiler için SGK şartı aranmaz, hastanenin sigorta şirketi ile anlaşmasının bulunması yeterlidir. Daha geniş içerikli olduğundan prim miktarları özel sağlık sigortası için daha fazladır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında asıl amaç sağlık hizmetlerinde SGK katkısını desteklemektir.

SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelere gidildiğinde yasal olarak doktor muayeneleri için ödenmesi gereken tutar 15 TL’dir. Bunun haricinde hastalardan herhangi bir ücret talep edilmez.

Sigortanın geçerliliği için poliçenin başlangıç tarihi esas alınır. Buna göre sigorta poliçenin başlangıcından önce var olan ve hala devam eden hastalıklar sigorta kapsamına dahil edilmez. Bu hastalık sigorta poliçe tanımlarında yer alsa bile poliçe onaylandıktan sonra başlaması şartı vardır.

Nurer Sigorta
Whatsapp Destek
Çevrimiçi